Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kameny

2. 2. 2011

Tak jsem se konečně dostala ke kamenům, které mě už dlouho lákaly.  Při návštěvě Světa kamenů jsem už neodolala a vybrala si hromádku "drahých kamenů". Z těch vznikají šperky, které mají svoji duši. 

Býčí oko

Býči oko - kámen povzbuzení

Býčí oko pomáhá nahlédnout do vlastního nitra a pochopit sebe sama. Ochraňuje a podporuje psychickou harmonii, pocit pospolitosti, soulad fyzična s duchovnem, učí toleranci. Poskytuje energii svalům a pohybové soustavě. Býčí oko přináší povzbuzení a motivaci - i sexuální!

Léčebné použití

Býčí oko pomáhá při psychických traumatech, usínání a spánku (zlepšuje náladu po probuzení), svalových křečích a kocovině. Hřeje naše tělo - pomáhá překonat nachlazení, mírní astma. Působí příznivě na zrak a sluch. Zlepšuje paměť.

Znamení zvěrokruhu - štír

 

 

klenoty-zima-09-10-038--medium-.jpg

 

 

klenoty-zima-09-10-043--medium-.jpg

 

 

 

Růženín

 

Růženín - kámen lásky

Růženín je symbolem lásky, krásy a zdraví. Probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Pomáhá řešit citové problémy, navazovat přátelské vztahy a nesmělým projevit skrývané city. Učí nás trpělivosti. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Dává sílu odpouštět - sobě i ostatním. Růženín je univerzální léčivý kámen dodávající životní energii zejména starým lidem. Odstraňuje apatii, pomáhá při dlouhodobých nemocech a při psychosomatických poruchách.  Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Ochlazuje a zklidňuje.

Léčebné použití

Růženín příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže. Posiluje srdeční činnost, prokrvuje pokožku, působí na nespavost, tlumí stres. Má pozitivní účinky u chorob ledvin, srdce, jater, střev, plic,  genitálií - poruchy plodnosti mužů a roztroušené sklerózy. Léčí infekce močové trubice.

Znamení zvěrokruhu - býk, blíženci, váhy

 

klenoty-zima-09-10-055--medium-.jpg

klenoty-zima-09-10-058--medium-.jpg

 

 

Tygří oko

Tygří oko - kámen sebedůvěry

Tygří oko je hřejivý kámen podporující tok energie v těle a osobní sílu. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a zdravé sebedůvěry. Posiluje odvahu a sebevědomí, potlačuje deprese. Tygří oko přitahuje peníze a bohatství, dobíjí 3. čakru.

Léčebné použití

Tygří oko vyrovnává činnost mozku, pomáhá při léčbě zlomenin, blahodárně působí na rozmnožovací soustavu, podporuje činnost jater, odstraňuje křeče. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti – schizofrenii, zpomaluje metabolismus, mírní stres a vznětlivost, vyrovnává sexualitu. Dobré účinky na oči a krk.

Znamení zvěrokruhu - blíženci, lev, panna

 

klenoty-zima-09-10-083--medium-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

klenoty-zima-09-10-084--medium-.jpg

 

 

klenoty-zima-09-10-034--medium-.jpg

 

 

Křišťál

Křišťál - kámen čistoty a pročištění

Křišťál je nejuniverzálnější ze všech krystalů.

Je symbolem světla, průzračnosti duše a síly léčivé energie. Přijímá a vysílá energii zároveň; vyrovnává, stává se zrcadlem naší duše. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi každé duše. Je všude ve světě ceněn jako meditativní kámen. V magické oblasti křišťál odporuje veškerému zlu, neutralizuje negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru; pročisťuje čakry.

Léčebné použití

Křišťál pomáhá při srdečních a nervových nemocech, leukémii, střevních a vředových onemocněních a proti ozáření. Uvolňuje bloky. Mírní neuralgické bolesti, nevolnosti a závratě.

Znamení zvěrokruhu - blíženci, lev, kozoroh,  je vhodný i pro všechna ostatní znamení.

 

 

 

ledova-kralovna-006--medium-.jpg

 

 

 

Zelený Avanturín

 

 

Zelený avanturín - kámen klidu

Zelený avanturín patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Navazuje těsné spojení s přírodou a její energií. Ovlivňuje zejména centrum srdce, kde zklidňuje emoce a dává pocit rovnováhy a uspokojení. Rozsévá tichou radost a vnitřní klid. Zelený avanturín povzbuzuje štěstěnu (včetně finanční).

Léčebné použití

Zelený avanturín pomáhá při kožních nemocech i ostatních obtížích nervového původu. Léčí psychosomatické choroby, kožní choroby, krátkozrakost. Obnovuje léčivou sílu organismu. Pomáhá při očních potížích a padání vlasů. Mírní migrénu a potlačuje stres.

Znamení zvěrokruhu - býk, rak, střelec

avanturin-a-divoka-noc-002--medium-.jpg

 

avanturin-a-divoka-noc-011--small-.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář