Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o oční okolí

16. 6. 2015

Péči o oční okolí často podceňujeme. Až do chvíle, kdy si všimneme prvních vrásek. Nejdříve to jsou "vrásky od smíchu" ve vnějším koutku oka, později se přidají vrásky a váčky pod očima, časem tmavé kruhy - zvláště po ránu.

Pleť očních partií je citlivější a jemnější než zbytek pleti. Nejsou tam totiž tukové žlázy a proto je sušší a křehčí. Snadno ztrácí vodu a dehydratuje.

Péči o oční okolí bychom měli začít kolem 20-25 let lehkým hydratačním krémem. Kolem 30 let přidáme i výživu a při prvních příznacích "padajících víček" přípravky na zpevnění a obnovu pleti.

Důležité pro krásný pohled je pravidelné a šetrné odličování očí.  Řasy s neodlíčenou řasenkou se snadno lámou a vypadávají. Nesetřená líčidla oči přes noc vysušují a pohled je ráno "unavený".

Jak tedy oči šetrně odlíčit?

1) Odličovač naneste na vodou navlhčený tampón a na pár sekund přiložte na víčka a řasy. Líčidla a řasenka se uvolní a lépe jde dolů.

2) Jemnými pohyby shora dolů a od vnějšího koutku k vnitřnímu stíráme tak dlouho, dokud tampón není čistý. Spodní víčko pod řasami snadno očistíme tampónem složeným na půl nebo na čtvrtinu "pilovitými" pohyby od vnějšího koutku k vnitřnímu.

Na pečlivě odlíčenou pleť naneseme oční krém - do vnějšího koutku, pod obočí a pod oči - a jemnými krouživými pohyby nebo poklepy prsteníčkem směrem od vnějšího koutku k obočí a od vnitřního koutku pod očima zapracujeme do pleti. Krém nenanášíme na horní pohyblivé víčko - mohl by se dostat do oka a štípat. A krém, když se zahřeje na teplotu těla, tak se mrkáním dostane i sem.

Stárnutí nelze zastavit, lze ho ale zpomalit a zmírnit. Pravidelnou a systematickou péči a vhodnou kombinací přípravků.

Když své pleti dopřejete to, co potřebuje, včetně odpočinku a dostatečného spánku, bude déle krásná a zdravá.